מצלמות IP

מצלמות אבטחה אינן דבר חדש בשוק. הפלטפורמה של מצלמות במעגל סגור מוכרת ונפוצה מזה שנים רבות. אך בשנים האחרונות חלו התפתחויות ושינויים הן בטכנולוגיה של המצלמות והן בפלטפורמה דרכן מועבר השידור. חידושים ושינויים אלה מאפשרים למשתמש   שליטה טובה יותר על המרחב אותו הוא רוצה לראות, התאמה מדויקת יותר לצרכיו וכל זאת בעלויות נמוכות יותר ובנוחות ואיכות מרביים.

 

 

Video over IP- "המילה האחרונה" בשוק- "מילה אחרונה" בשוק שמשתכלל ומתעדכן כל הזמן

 

חברת EyeNet מקבוצת Snash, המתמחה בציוד המאפשר העברת  קול ותמונה באמצעות האינטרנט, מציעה מגוון רחב של מצלמות צפייה ואבטחה המהוות את "המילה האחרונה" בשוק. איכותן הגבוהה של המצלמות והפונקציות שלהן ביחד עם האפשרות להרכיב את המערכת המתאימה ביותר לצרכים מתוך שורה רחבה של מוצרים  נותנים בסופו של דבר אופציות רבות ומגוונות לשימוש, ולכן את המענה האופטימאלי לדרישות הצרכן.

 

מספר פרמטרים עיקריים מגדירים את כל המצלמות של חברת  EyeNet.

 

 • שימוש בפלטפורמת האינטרנט להעברת התמונה


כיום השימוש באינטרנט בפס רחב פופולארי בכל מקום והעברת תמונות ב IP (Internet Protocol) היא ההתפתחות המאוד טבעית של שוק המצלמות. המשמעות היא שאין צורך בחיווט ישיר בין המצלמה לבין מסך הצפייה. במצלמות IP עצמאיות אין קשר קווי ישיר בין הנקודה בה מותקנת המצלמה לנקודת הצפייה. שידור התמונה מועבר באמצאות רשת או פיתרונות אלחוטיים.

לעובדה זו יש יתרונות רבים :

 1. חיסכון משמעותי בעלויות . סלילת תשתית כידוע יכולה להגיע לעלויות גבוהות מאוד בשל עלות החיווט והמגברים הנדרשים בהתאם לטווחים.  
 2. במצלמות הדיגיטאליות (מצלמות "חכמות") ניתן לשלוח באמצעות הרשת המקומית או רשת האינטרנט את התמונות לכל מקום בעולם. ההקלטה.תתבצע בכל מקום שנבחר.
 3. תקשורת ה IP IP. האפליקציות במצב זה הן רחבות. לדוגמה: אם קיים צורך להציב מצלמה באתר מרוחק ומבודד, כל שצריך הוא מקור מתח (ברוב המקרים מתח נמוך של 12 עד 24 וולט) ומערכת אלחוטית (שידור לאחור) בעלת יכולת שידור לטווחים הנדרשים..מבסיס הקליטה ישודר המידע הלאה לכל מקום בעולם.באמצעות האינטרנט או האינטראנט, מערכות VPN וכדומה.
 4. שימוש באינטרנט מאפשר ניידות של המשתמש היכול לצפות בשידור המצלמה מכל מחשב, מחשבי כף יד וטלפונים סוללרים דור 3 . בכל מקום ובכל שעה. לא עוד מצלמות של טלוויזיה במעגל סגור המחייבות את הצופה להיות צמוד למסך ספציפי במקום ספציפי. ניידות וקלות הם שם המשחק.

 

 • מצלמות IP לא מבוססות מחשב !


רוצה לומר, הפונקציות של המצלמה  - הפעלה, זיהוי תנועה, שידור, הפעלת אמצעים חיצוניים באמצעות יציאות וכניסות לחיבורי מגע יבש וכו', מתוכנתים על שבב הנמצא בגוף המצלמה עצמה (Imbedded ). השידור מועבר ישירות מהמצלמה אל האינטרנט ללא כל מכשיר תווך נוסף. לכן יציבותה מקסימלית. יתרונה של שיטה זו ברור לכל מי שמשתמש במחשב (או נרתע ממנו...) – אין תקלות, וירוסים, האקרים ואין נפילות של המחשב. מערכות שהן תלויות מחשב מתופעלות באמצעות חומרה ותוכנה המותקנת על המחשב ומתממשקות עם ה Windows של Microsoft.  בעיות היציבות של מערכת Microsoft מפריעות, אולי, בעבודת מחשב רגילה, אך בלתי נסבלות ובלתי מתקבלות כשמדובר במערכות אבטחה אופטיות. אף אחד מאיתנו לא היה עולה לטיסה בידיעה שמערכת ההפעלה של המטוס מבוססת  Microsoft..! במצלמות IP עצמאיות מובטח כי לא תתרחשנה  הבעיות הללו שמוכרות למי שנדרש למחשב ובדיוק ברגע הקריטי קורה משהו המשבש את העבודה

artica3

 • ניהול הרשאות ואבטחה. 

 צפייה בשידור המצלמה מתאפשרת  רק באמצעות שם משתמש וסיסמא. הרשאות ניתנות לכל משתמש בנפרד בהתאם לתפקידו. ניהול ההרשאות הינו עד לרמה של הגבלות ספציפיות ברמת  המצלמה , יכולת הפעלת אמצעים חיצוניים (מגע יבש) וכו'. 

 • חיבור מצלמות "טיפשות" קיימות       

במקומות שקיימת מערכת טמ"ס אנלוגית, ניתן להוסיף מצלמת IP "חכמה" המהווה גם שרת. .המצלמה משדרגת את המערכת כולה לבעלת אפשרות שידור באינטרנט. פיתרון החוסך בעלויות יקרות של החלפת הציוד הקיים. 

 • ריבוי משתמשים

מצלמות ה IP של חברת  EyeNet מאפשרות צפייה של עד 30 משתמשים בו זמנית .   

 • תוכנת צפייה והקלטה  ל 32 מצלמות באתרים שונים בו זמנית על גבי מסך אחד. 

artical1

 • אפשרויות הקלטה מובנות – ללא צורך בתוכנה הקלטה לארכיון ממוחשב (FTP) ולדואר אלקטרוני (SMTP) + אפשרות ל SD CARD בגוף המצלמה או לחילופין כניסת USB לחיבור דיסק קשיח להקלטה מקומית עצמאית.


מצלמות ה-IP  המקובלות בשוק הן בעלות יכולת צפייה בלבד. עבור אפשרות הקלטה כלשהי, נדרשת התקנה של תוכנה ע"ג מחשב ה-PC  אשר ממנו צופים במצלמה. הדבר מהווה חיסרון אדיר, שכן בכל בעיה שמתעוררת במחשב PC זה (תקלת חומרה, תקלת תוכנה, וירוס או אפילו ניתוק זמני מהאינטרנט) יכולות ההקלטה מתבטלות. במצלמות המוצגות כאן ניתן לתכנת הקלטה (לפי זמן, יום/לילה, חיישן תנועה ו/או גלאי/ממסר חיצוני) אל ארכיון ממוחשב ו/או דואר אלקטרוני ו/או כרטיס זיכרון או כונן קשיח חיצוני,ללא מחשב וללא כל התקנת תוכנה נוספת.

 • חישן תנועה מובנה (VMD):  


ח
ישן תנועה (VMD)  מובנה היכול לשמש את המצלמה או את המצלמות "הרגילות" הנלוות אליה. חיישן זה הינו בעל רגישות גבוהה במיוחד לצמצום "רעשי" תמונה (כגון שינויי תאורה, תנודות חשמל, רוח, צל וכד').חיישן התנועה יכול לסמן אזור ספציפי בתוך התמונה ולבצע פעולות התרעה והקלטה כאשר תנועה מתרחשת באזור זה.

 

 • שקע GPIO – חיבור למגעים יבשים:

חיבורים אלו מאפשרים מגוון יישומים רחב, כגון:
- הפעלת הקלטה והתראה דרך גלאי נפח/תנועה/עשן המחוברים למצלמה
- הפעלת הקלטה והתראה לפי פתיחת דלת, חלון או שער המחובר למערכת דרך ממסר
- הפעלת אינטרקום, שער חשמלי, תאורה וכו' דרך ממסר המחובר למערכת
- הפעלת מוקד האזעקה (חברת המוקד) במקרה והמצלמה זיהתה תנועה בחיישן התנועה המובנה

 

 • התראה בזמן אמת לטלפון סלולארי או לביפר:
  ניתן להמיר הודעת דואר אלקטרוני להודעת טקסט סלולארי
  (SMS) או להודעת ביפר/איתורית בעת התראה בזמן אמת.

** SD CARD בגוף המצלמה המאפשר הקלטה של לפחות 48 שעות לגיבוי במקרה של נפילת הרשת.

כאמור, בשוק מצלמות האבטחה "המילה האחרונה" זה מושג למוצר שמתפתח תדיר. אז איפה עומד כיום הרף המציין את "המילה האחרונה"?

 artica2

 

מדובר במצלמת IP מסוג PTZ, לא מבוססת מחשב, ממונעת, הניתנת לשליטה מרחוק באמצעות האינטרנט. זהו  הפתרון האידיאלי לאבטחה וצפייה במקומות פתוחים או חללים גדולים שנדרשת להם תנועה רחבה. 

חדש- מצלמת IP מסוג PTZ זום X 25 יום לילה הכוללת תוכנת מעקב בגוף המצלמה .

המצלמה מזהה אובייקט חדש שנכנס לפריים ננעלת עליו  ומבצעת מעקב באופן עצמאי – ללא מחשב וללא תוכנה חיצונית .

דגם: Pixord 463T

 

למצלמה זו נוסף על כל התכונות שפורטו לעיל מאפיינים נוספים המקנים לה את מעמדה...:

 • מצלמה ממונעת 4 צירים 360° ממוגנת חיצונית לתנאי מזג אויר וונדליזם.
 • בקר שליטה מובנה על גבי מסך הצפייה
 • תוכנת התאמה לממחשבי כף יד המאפשרת צפייה ושליטה מלאים.
 • עדשת vary focal  3.9-86  מ"מ זום 25 לתווך של עד כ- 2 ק"מ
 • ראיה בתנאי לילה
 • כניסות ויציאות מגע יבש: 8 כניסות ו 4 ויציאות.
 • דואל סטרימינג MJPEG ו 4MPEG
 • מהירות הקלטה של 30  פריים בשנייה (25 פריים בשנייה = וידאו מלא).
 • אפשרות צפייה של עד 120 נקודות מתוכנתות מראש וסיור וירטואלי אוט' בין 16 נקודות מתוכנתות מראש.

 

חדש מצלמת IR IP ומצלמות MEGA PIXLE

 

מצלמות IP לראיית לילה באמצעות פנסי IR אינפרא אדום לטווחים של 10 , 30 ו 50 מטרים ואנטי וונדל .

   

 

כפי שניתן לראות מצלמות ה IP שהוצגו כאן משוכללות מאוד, יציבות , קלות לתפעול ובאיכות הגבוהה ביותר שקיימת כיום בשוק. מיושמות בהצלחה אצל מגוון לקוחותינו כמו מגל, תעשיה אווירית, רפאל, מפעלים תעשייתיים,עסקים קמעונאיים ומשרדים.